Koje Su Najbolje Slušalice Za Mobilni Telefon?

Date:

Veoma je teško definisati pojam, najbolje slušalice, jer to se zaista odnosi na širok spektar karakteristika. Od svih svakodnevnih uređaja koji utiču na kvalitet našeg života, slušalice su blizu ili na vrhu te liste. Trčimo sa njima, nosimo ih u krevetu, busu, avionu – neki od nas čak jedu, piju i spavaju sa slušalicama.

Dakle, šta je poenta? Pa, suština je da poboljšate kvalitet vašeg života sa dobrim parom slušalica. Postoji toliko mnogo različitih brendova, stilova i cena da može biti veoma teško pronaći dobre slušalice. Ali ne brinite, mi smo se bavili tematikom kako da izaberete najbolje slušalice za telefon i evo do kakvih smo zaključaka došli.

Slušalice ili bubice

Slušalice se obično dele u dve kategorije:

Kada govorimo o bubicama, one delimično ulaze u ušni kanal, a ponekad se mogu zakačiti za uho. Zbog toga su i dobile ovaj naziv.

One su kompaktne, relativno nenametljive i mogu se čuvati u džepu ili torbici. Mogu biti relativno jeftine ili mogu koštati nekoliko hiljada dinara. Neki imaju čak i ogrlicu ili dolaze sa kopčom na ušima tako da ih možete koristiti tokom vežbanja, dok bežična verzija može vam pružiti još bolje iskustvo tokom vežbanja.

Slusalice bubice

Međutim, verovatno nećete dobiti najbolji zvuk, a delikatne žice kod nekih modela mogu se oštetiti stalnim umotavanjem/odmotavanjem, što može ugroziti kvalitet zvuka. Takođe, nećete moću da u potpunosti blokirate ambijentalnu buku osim ako ne koristite skuplje slušalice za uši posebno dizajnirane za poništavanje i izolaciju buke.

Manja veličina takođe znači da bežične slušalice za uši i slušalice koje poništavaju buku obično imaju kraći vek trajanja baterije od slušalica koje se stavljaju na uho/preko uha. Takođe neki modeli nemaju komande na dugmad, tako da morate da koristite kontrole na dodir ili glas, što može biti nezgodno.

Sledeći model slušalica koje ćemo vam predstaviti su klasičan model koji ide preko ušiju.

Veća veličina obično znači da ćete dobiti bolju reprodukciju zvuka nego sa prethodnim modelom. Oni mogu efikasnije da ograniče ambijentalnu buku i mogu se okačiti oko vrata kada se ne koriste. Bežični modeli i modeli sa poništavanjem buke takođe obično imaju duži vek trajanja baterije od bubica, a neki podržavaju fizička dugmad, a ne kontrole na dodir, što može biti lakše za korišćenje.

Ali imajte u vidu da su ove slušalice mnogo veće. Lako se mogu zaprljati ako ne nosite i futrolu za njih kada se ne koriste i obično koštaju više od slušalica.

Da li su bolje slušalice koje idu preko uhu ili na uhu?

Postoje dve vrste slušalica– oko uha/preko uha i na uhu:

Slušalice oko uha/preko uha (cirkularne) u potpunosti okružuju vaše uho i mogu pružiti dodatna svojstva poništavanja buke, slično kao štitnici za uši. Jastučić za uši takođe ih učine udobnijim za duže nošenje.

Loša strana je što ćete možda primetiti da se zagreju i znoje nakon što ih neko vreme koristite, a često su velike i glomazne za skladištenje i nošenje.

Slušalice koje se nalaze na uhu su generalno manje i stoga ih je lakše čuvati i transportovati. One se nalaze na spoljašnjoj strani vaših ušiju, omogućavajući veći protok vazduha oko njih. Međutim, one nemaju neku zaštitu od ambijentalne buke. Ove slušalice su takođe prilično pričvršćene na uši, tako da mogu da postanu neprijatne prilično brzo.

Pre nego što kupite set, isprobajte ih u prodavnici i ostavite ih koliko god možete (ako prodavnica dozvoljava).

slušalice koje idu preko uha

Slušalice sa otvorenim i zatvorenim leđima

Slušalice koje idu na uho i oko uha dostupne su sa otvorenim ili zatvorenim leđima. Ovo se uglavnom odnosi na to da li su štitnici dizajnirane da omoguće protok vazduha u drajvere zvučnika.

Slušalice sa otvorenim leđima propuštaju protok vazduha i suštinski poboljšavaju jasnoću zvuka i stvaraju prirodniji zvuk, posebno na nižim frekvencijama. Međutim, ovo smanjuje njihovu sposobnost poništavanja buke i povećava rizik od prodora vlage i prašine u komponente. Oni su dobra opcija za slušanje visokokvalitetnog zvuka kod kuće.

Zatvoreni modeli su zapečaćeni, što ih čini mnogo efikasnijim u blokiranju buke iz okoline. Međutim, kvalitet zvuka nije baš tako dobar, uključujući niže frekvencije. Najbolji su za svakodnevnu upotrebu, posebno u bučnim okruženjima kao što su javni prevoz ili avion.

Da li su sa kablom ili bežične slušalice bolje?

Slušalice se povezuju sa audio uređajima preko kabla, Bluetooth-a ili drugog bežičnog sistema. Svaki ima svoje prednosti i nedostatke, ali vaša odluka će biti zasnovana na ulaznim opcijama koje podržava vaš uređaj i kvalitetu zvuka. Neke slušalice podržavaju žičano i bežično povezivanje.

Sa kablom: Klasični kabl koji se uključuje u priključak za slušalice. Uopšteno govoreći, bolji je kvalitet od Bluetooth-a i obezbeđuje jasnu vezu koja nije sklona prekidima. Takođe ne koriste bateriju. Međutim, kablovi mogu da vam smetaju, vezuju vas za vaš uređaj i modeli slabijeg kvaliteta mogu lako da se pokvare.

Bežične: Ove slušalice/bubice se sinhronizuju sa uređajima koji podržavaju Wi-Fi ili Bluetooth vezu. Opcije povezivanja će biti navedene u specifikacijama, ali skoro sve bežične slušalice koriste verziju Bluetooth-a.

Iako zgodno, održavanje ove veze će potrošiti baterije u slušalicama i vašem pametnom telefonu/prenosnom muzičkom plejeru. Bežična veza se samo odnosi na vezu između slušalica i vašeg uređaja. Neke bežične slušalice preko uha/na uhu imaju ulaz za kabl, tako da možete da pređete na fizičku vezu ako želite.

slušalice koje ponistavaju buku

Kako funkcionišu slušalice za poništavanje buke?

Postoje dve vrste slušalica koje poništavaju buku; pasivno i aktivno. Pasivno poništavanje buke blokira buku da uđe tako što se dobro uklapa oko ili unutar vašeg uha, poput štitnika za uši. Aktivno poništavanje buke je sasvim drugačije.

Bez da ulazimo u tehničke detalje, sve što zaista treba da znate je da zvuk putuje u talasima. Možete da poništite zvuk u snimku dupliranjem i invertovanjem talasnog oblika, pre nego što ih stavite jedan protiv drugog. Slušalice sa aktivnim poništavanjem buke u osnovi rade istu stvar u hodu. Imaju ugrađene mikrofone koji hvataju buku okoline i invertuju talas da bi ga poništili.

Mnoge moderne slušalice vam omogućavaju da podesite nivo poništavanja buke, bilo pomoću dugmadi/dodirnih kontrola ili u pratećoj aplikaciji za pametne telefone. Međutim, ovo će trošiti bateriju slušalica, pa imajte to na umu ako idete na dugo putovanje. Obično možete da isključite poništavanje buke da biste produžili vek trajanja baterije.

Podeli članak:

Popularno

Članci
Povezani

Vrste Spoljašnje Rasvete

Spoljašnja rasveta nije samo praktičan dodatak našim domovima i...

Praktična rešenja za osvetljenje poslovnog prostora

Dobro osvetljenje poslovnog prostora ima ključnu ulogu u stvaranju...

Da li dugi sati pred računarom prouzrokuju podočnjake?

Današnji način života često podrazumeva mnogo vremena provedenog pred...

Šta predstavlja Sistem menadžmenta bezbednošću informacija ISO/IEC 27001?

Ovo je međunarodni standard koji definiše zahteve za sistem...