Kako će digitalne valute uticati na poslovanje

Date:

Digitalne valute definitivno menjaju način na koji se upravlja velikim brojem transakcija. A ako pogledamo brojke koje izgleda da je ovaj trend u porastu, tržišna kapitalizacija svih kriptovaluta oko septembra 2018. bila je 209,2 milijarde dolara. Ovo nije mala količina i samo nastavlja da raste. Dakle, odluka da ignorišete digitalne valute kada je u pitanju vaše poslovanje nije pametna odluka. Postoji mnogo načina na koje kriptovalute utiču na poslovanje sada, i mnogo više načina na koje će to činiti u budućnosti.

Koji su preduslovi za vaše poslovanje?

Da bi koristili kriptovalute, potrošači i prodavci treba da otvore nalog u novčaniku za kriptovalute. Ima istu svrhu kao bankovni račun, ali samo za transakcije kriptovalutama. Ono što je važno za vaše poslovanje je činjenica da ovi novčanici obično imaju opciju automatskog pretvaranja dolazne kriptovalute u gotovinu.

To znači da vaše preduzeće može da “isplati” bilo koju prodaju kriptovaluta u bilo kojoj valuti, domaćoj ili stranoj. Ali takođe imate opciju da čuvate kriptovalute u novčaniku dok ne budete morali da ih koristite. Izvor kriptovalute vašeg klijenta može varirati, oko 78,95% svih vlasnika kriptovaluta je kupilo svoje digitalne valute, ali su ostali odlučili da se posvete sigurnim opcijama rudarenja kriptovaluta kako bi dopunili svoju ušteđevinu.

To će omogućiti sigurnije opcije plaćanja

Ovo posebno važi za zemlje u razvoju koje imaju nestabilne valute. Prelaskom na digitalne valute koje su u stanju da obavljaju sigurnije transakcije bez gubitka sredstava u tom procesu.

Ovo je jedan od glavnih uticaja koje digitalne valute imaju na preduzeća, posebno u zemljama u razvoju čija je ekonomska situacija još uvek nestabilna.

Uzimajući u obzir činjenicu da ne postoji centralni entitet ili autoritet koji upravlja kreiranjem i upotrebom kriptovaluta i da postoji fiksna količina novčića koji se ikada mogu iskopati, mnogo je sigurnije planirati transakcije oslanjajući se na fiksnu vrednost valute koristite.

Zapamtite, ne postoje naknade za obradu

Kao što znate, skoro svi oblici digitalnih plaćanja imaju naknade za obradu. Ovo direktno utiče na cenu koju mala preduzeća postavljaju za svoje proizvode i usluge. Dakle, kao malom i srednjem preduzeću, vaša kompanija za obradu kreditnih kartica obično vam naplaćuje 2% – 3%, a isto je i sa platformama kao što su PaiPal i Stripe.

Ali ako se odlučite da dozvolite opciju plaćanja kriptovalutama, takve naknade nema. To znači da biste mogli malo sniziti cene, a da to ne utiče na vaš ukupni profit. Ovo vas može učiniti konkurentnijim na tržištu i pomoći privlačenju dodatnih kupaca u procesu.

Ovo su samo neki od načina na koje digitalne valute utiču na poslovanje širom sveta. A ako uzmete u obzir da multinacionalne kompanije kao što su Amazon, Microsoft i drugi veliki brendovi prihvataju bitkoin, najšire korišćenu kriptovalutu, poruka je jasna, postoji neophodnost da kompanije širom sveta naprave promenu i počnu da stvaraju infrastrukturu u okviru svojih finansijskih odeljenje tako da može da preuzme kripto plaćanja.

Na taj način će se privući nova generacija potencijalnih kupaca i to će definitivno pozitivno uticati na ukupan ROI kompanije. Prihvatanje budućnosti je od suštinskog značaja za svaki posao koji želi da uspe i napreduje na ovom modernom digitalnom tržištu. Samo je pitanje vremena kada će takve opcije plaćanja koje nisu povezane ni sa jednom lokalnom valutom ili državom zavladati globalnim tržištem omogućavajući brže i bezbednije transakcije širom sveta.

Podeli članak:

Popularno

Članci
Povezani

Vrste Spoljašnje Rasvete

Spoljašnja rasveta nije samo praktičan dodatak našim domovima i...

Praktična rešenja za osvetljenje poslovnog prostora

Dobro osvetljenje poslovnog prostora ima ključnu ulogu u stvaranju...

Da li dugi sati pred računarom prouzrokuju podočnjake?

Današnji način života često podrazumeva mnogo vremena provedenog pred...

Šta predstavlja Sistem menadžmenta bezbednošću informacija ISO/IEC 27001?

Ovo je međunarodni standard koji definiše zahteve za sistem...